Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Putování na Ellis Island

Ellis Island

Kde jinde začít vyprávění o emigraci do zámoří než na ostrově Ellis Island, místě kde přistávaly všechny lodě po nekonečné zaoceánské plavbě. Ostrov ležící v ústí řeky Hudson u jižního cípu Manhattanu v blízkosti Sochy Svobody, která byla prvním, co pasažéři viděli po několikadenní plavbě.

Malý ostrov Ellis Island byl prvním místem, kde imigranti vstoupili na americký kontinent. Zároveň to bylo místo, které sloužilo jako záchytný tábor, ve kterém probíhaly všechny imigrační procedury. Vše mělo jasný řád, tímto místem v průběhu několika let prošlo přibližně 12 milionů imigrantů z celého světa. Nelze se proto divit, že dnes přibližně 40% obyvatel Spojených států má ve své rodině aspoň jednoho předka, který prošel tímto místem.

Od začátku XX.století více než 3.500 imigrantů, z toho více než 1.400 dětí zemřelo přímo na tomto ostrově. Na druhou stranu se během této doby na ostrově narodilo 355 dětí.

Ellis Island byl založen jako vstupní místo pro immigranty, kteří připlouvali do New Yorku v období od 1.ledna 1892 do 14.června 1897 and opět otevřen od 17.prosince 1900 do roku 1924. V meziobdobí od 15.června 1897 do 16.prosince 1900 sloužil k těmto účelům Barge Office.